piątek, 27 sierpnia 2010

Spotkały się wszystkie dwa dni temu, w korytarzu. Pełne rzeczy, ubrań, książek, gazet "koniecznie do przeczytania!". Nasze bagaże, walizki, torby, plecaki, torebki i torebeczki. Jedne zjechały z Zachodu - to te nastolatkowe, z obozu szermierczego, drugie ze Wschodu: moje i Najmłodszego, z wizyty w RodzinnymMieście, pełne fajnych rzeczy wyszperanych w second handach i ...dziesięcioma kilo cukinii! [dzięki, moja droga B.! między innymi, bo na wieść, że lubię cukinię, sąsiadka mojej mamy również mi kilka podrzuciła!]. I również ze Wschodu przyjechała biznesowa walizka R.

To w zasadzie koniec naszych wakacyjnych podróży, kilkuset kilometrów przebytych wzdłuż i wszerz Polski. To nasze dwukrotne pobyty nad morzem, wizyta na Wschodzie [przepiękne miejsca nad Bugiem!], a zaraz potem wizyta u dzieci na Zachodzie... Z pewnością będzie mi tego brakowało, ale cóż... Czas wracać do domu, do własnego łóżka, stołu, lampy... Do obowiązków, szkoły, przedszkola... I do bloga!   :D

9 komentarzy:

 1. Moja Droga A:)
  Powrót z wakacji to zwykle powrót do codzienności, rutyny, obowiązków. Ale jednocześnie dzięki temu będziemy mogły regularnie kontaktować się na s.
  Nareszcie:)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja droga B.,

  dokładnie tak! Nareszcie, w kontakcie, na skypie czy na kawie. I oto chodzi :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Na "książek" i "cukinii" oczy mi się zaświeciły, gdyż uwielbiam :)
  Lecz jak dobrze wrócić do domu z bagażem pięknych wspomnień i wiatrem we włosach...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga Anullo - cieszę się, ze jesteś. Ja to nawet przez internet mogę pić z Tobą kawę (chociaż może raczej herbatkę - tak wolę). Jeju - głowa mi pęka dziś. Chyba jesień idzie i mi tak jakoś smutno i choro.

  OdpowiedzUsuń
 5. P.S. Mała Mi rzuciła mi sympatyczne wyzwanie, które spełniłam i teraz przyszła kolej na Ciebie. Kawa w dłoń i pędź do mnie czytać co tam do zrobienia mam dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Beatto,

  Ja też uwielbiam i jedno, i drugie. Cukinię będę teraz przetwarzać na różne sposoby: leczo, clafoutis, do makaronu, a nawet samą, grillowaną lub podsmażoną, a potem wstawioną do piekarnika na chwilę z kawałeczkiem sera koziego.... :)

  A wspomnienia: piękne, piękne...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kuro kochana,

  witaj! Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Ja mogę i kawkę, i herbatkę (testuję właśnie zieloną z pigwą na przemian z zieloną z malinami).

  Pierwsze chłodne dni wielu osobom zwarzyły humor, a Ciebie widzę, że niestety, że zmogło dodatkowo przeziębienie... Kuruj się, do wesela się wyleczy :)

  PS. Zgodnie z obietnicą, nad lubieniem pomyślę ... wieczorkiem!

  OdpowiedzUsuń
 8. ;) widzę, że akcja adaptacja się przedłuża... ciężko? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aaaaa, niestety, lekko się przedłuuuuuuża, ale widzę światełko w tunelu :)

  OdpowiedzUsuń