wtorek, 1 czerwca 2010

Dzień Dziecka...

Jako Matka Bandy Trojga powiem krótko: najważniejsze, byśmy umieli pielęgnować ...dziecko w sobie. Nie zapominać o sobie, o własnych potrzebach. Zadowolona matka to zrealizowana matka, a zadowolona matka to też ... szczęśliwe dzieci. Pamiętam własną frustrację sprzed dziesięciu lat, ja w domu z dwójką małych dzieci, R gdzieś nieustannie na spotkaniach zawodowych... I ja teraz, z trójką dzieci, z ukończonymi niedawno studiami, z planami [ok, czasem się frustruję, co z nich wyjdzie...], z gronem koleżanek i przyjaciółek. Umiejąca stawiać granice. Wychodząca wieczorami i o zgrozo nie wracająca na noc do domu [spoko, spoko, to tylko impreza w MieścieDzieciństwa].

Hmmmm, czy to a by wpis z okazji dnia dziecka?.... Bo myślę, że to tekst o dorośnięciu do pewnych ról....


8 komentarzy:

 1. Kochana, całe to dorośnięcie bierze się z dzieciństwa. Dobrze wychowane, jak napisałaś - szczęśliwe dzieci nie mają potem problemów z dorosłością. A te mniej szczęśliwe mają czasem na tyle oleju w głowie, żeby się pozbierać i żyć dobrze z samym sobą.

  Anullo - wszystkiego najlepszego! Po Tobie widać, że dorosłość wyrastająca wprost z dzieciństwa, a nadto - dobrze pojmowana, nie szkodzi :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Kuro droga,
  ważną rzecz poruszyłaś - że ważne, że "mniej szczęśliwe" też są w stanie, by w życiu się pozbierać i dobrze sobie radzić...

  Ważne jest też, że potrafimy uczyć się w trakcie i dorośleć, oczywiście z NIEZBĘDNĄ dozą szaleństwa :))))

  I tego sobie, i Wam życzę: życie życiem, ale obudźmy od czasu do czasu "nasze dziecko w sobie"! No to jak, wata cukrowa i lody???? ;) Ja się wybieram z ferajną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dzisiaj zrobiłam przypalone ciasto i też jest fajnie :) Wata będzie przy okazji.
  Bawcie się dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 4. OOOoooo zgadzam się zupełnie! Uważam, że Matki i Ojcowie to też ludzie :) i powinni też mieć swoje światy, wyjścia... zajęcia ;) to zdrowe jest :) wtedy dzieci też inaczej postrzegają Rodziców :) i nie mają problemów z wypuszczeniem ich z domu.. (Rodziców :P)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na szczęście zostaje w nas coś z dziecka. Zostaje nawet do późnej starości. wiem, że ten proces bardziej dotyczy mężczyzn, ale i troszeczkę kobiet.
  Dobrze sobie czasem pomarzyć o swoim dzieciństwie. Tak niedawno to było :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kuro droga,

  ale rabarbar i sama kruszonka były zjadliwe, nieprawdaż? ;)

  Niestety, wyprawa na lody nie powiodła się, były tak dzikie tłumy... Ale dziś drugie podejście.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mała Mi,

  masz rację, Matki i Ojcowie to też ludzie :) Z prawami i obowiązkami. I własnym światem. To ważne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moto,

  niedawno, oj, niedawno :)

  OdpowiedzUsuń